Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Z tej okazji przedszkolaków odwiedził specjalny gość suczka Ruda wraz ze swoim opiekunem. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem . Ruda zaprezentowała kilka sztuczek ; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

Ale to nie wszystko 🙂

W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwiać dzieci nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. W tym celu w każdej grupie odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w akcji przynosząc różne smakołyki. W ramach przeprowadzonej kampanii zorganizowana została również wycieczka do schroniska, w której wzięły udział dwie grupy „Kotki” oraz „Wiewiórki”. Celem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt zgromadzonej przez dzieci w przedszkolu, poznanie zasad funkcjonowania schroniska oraz obejrzenie pomieszczeń dla psów i kotów. Dzięki wycieczce dzieci zrozumiały, że zwierząt nie można traktować jak maskotki, która kiedy się znudzi odstawiona zostaje na półkę.